Teatras

2021 METAI

SVEIKINIMAS ŠVENČIŲ PROGA

2021-11-30 neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė bei ikimokyklinio ugdymo ir neformaliojo (dailės) ugdymo mokytoja Rėda Lenkauskienė sukūrė pirmąjį pažintinį vaizdo filmuką „Katinas Murklys“ iš ciklo „Mūsų mažieji draugai“.  Pažintiniai filmukai skirti 2-3 m. amžiaus vaikams.

2021-11-30 vykusioje Klaipėdos lopšelio-darželio „Inkarėlis“ respublikinėje metodinėje dienoje neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė bei ikimokyklinio ugdymo ir neformaliojo (dailės) ugdymo mokytoja Rėda Lenkauskienė  pateikė vaizdo pranešimą „Meninių erdvių transformacija, ugdant kūrybišką vaiką“.

2021-11-08 Respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinėje-praktinėje konferencijoje „Žaidimas ugdymu, ugdymas žaidimu – 3“ neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė pristatė vaizdo pranešimą „Žaidžiame teatrą-pažįstame pasaulį.“

2021-10-19 Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Inkarėlis“  neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė ir meninio ugdymo mokytoja Lina Žilienė įstaigos  pedagogams vedė praktinį seminarą „Kaip sukurti vaizdo pamoką ar ugdomąją vaizdo medžiagą“.

2021-01-11 – 2021- 12- 31  vykusiame   Respublikinio ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „ Dairomės – atrandame – nesiliaujame stebėtis: Pažįstame keturias stichijas“ dalyvavo vaikai lankantys animacijos kūrimo dirbtuves. 2021-08-26 sukurtas filmukas „Animacija-mano stichija. Kurdamas ją, pažįstu pasaulį ir išreiškiu save.“

2021-06-25  Vaikai palieka darželį ir iškeliauja į mokyklą. Sukurtas šmaikštus filmukas-etiudas „Kelionė į mokyklą“.

2021 m. pagal poetės R. Skučaitės eilėraščius pastatytas spektaklis „Laiškas sekmadieniui“, kuriame vaidina „Kačiukų“ ir „Ančiukų“ grupių vaikai, lankantys neformaliojo (teatro) ugdymo užsiėmimus. Su šiuo spektakliu dalyvavome Respublikinėje  XII-oje vaikų teatrų šventėje „Mėlynas lapelis – 2021“, Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūroje-šventėje „Šimtakojis“ bei Vaikų kūrybinės raiškos festivalyje „Vaidinimų kraitelė“. Taip pat šis spektaklis pradžiugino mažųjų aktorių  tėvelius, šeimos dienos proga.

Kovo 22-26 d. įstaigoje pažymint Tarptautinę teatro dieną, vyko kasmetinė metodinė savaitė „Teatro pievelė“. Ta proga buvo sukurtos kelios tinklalaidės „Teatro pievelė“.

1laida:

2 laida:

Kaukės – tai veidai, kuriais galima užsidengti veidą. Ne tam, kad jį paslėptume, o tam, kad atvertume savo sielą (Stasys Eidrigevičius). 2021 m. kovo mėnesį Klaipėdos lopšelio-darželio neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė ir „Skruzdeliukų“ grupės mokytoja Rėda Lenkauskienė, grupės vaikai ir jų tėveliai dalyvavo parodoje ,,KU-KŪ IŠ PO KAUKĖS“, skirtoje Teatro dienai pažymėti. Šiuolaikinio meno erdvėse kaukė gali atgimti pačiomis įvairiausiomis formomis.

Mažųjų darželio modeliukų sveikinimas su Tarptautine moters diena „Moters paskirtis – atskleisti grožį!“

Vasario 1 d. – vasario 21 d., Klaipėdos lopšelio-darželio „Inkarėlis“ vaikai,  kuriantys animaciją, dalyvavo respublikiniame virtualiame vaikų žodinės ir meninės raiškos projekte „Greitakalbę pakartok, ką nupieši – pagalvok“.  Šio projekto tikslas – tobulinti vaikų kalbinę ir meninę raišką, panaudojant greitakalbes. Greitakalbės – tai mažos formos kūriniai, kuriuose pateikiama greitu tempu išsakoma fragmentinė mintis. Projekto metu vaikai lavino kalbos ir kalbėjimo vaizdingumą, taisyklingumą, raiškumą, domėjosi smulkiąja tautosaka, pabandė animacijos raiškos priemonėmis pavaizduoti greitakalbes ir sukūrė filmuką „Šeši šunys šokinėja šalia šalto šaltinėlio“.