Menu Close

Teatras

TEATRINIO UGDYMO PROCESE  VAIKAS MOKOSI BENDRAVIMO,  SANTYKIO,  PAJUNTA ATMOSFERĄ, JAM SUKELIAMOS EMOCIJOS, MINTYS, UGDOMA FANTAZIJA

Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Inkarėlis“ nuo 2018 metų sausio mėn. vykdoma neformaliojo vaikų švietimo teatrinio ugdymo programa. Nuo 2018 m. spalio mėn. neformaliojo teatrinio ugdymo mokytoja dirba mokytoja Ilona Nagrodskytė, turinti universitetinį išsilavinimą, baigusi Lietuvos Muzikos Akademijos teatrologijos krypties televizijos režisūros studijų televizijos režisierės specializacijos programą ir įgijusi teatro meno kvalifikaciją bei Kauno technologijos universiteto Socialinių mokslų fakultetą ir įgijusi mokytojo profesinę kvalifikaciją. Nuo 2019 m. sausio mėn. mokytoja darželinukus moko ne tik teatro, bet ir animacijos meno subtilybių.  Įstaigoje jau tapo tradicija kasmet pažymėti Tarptautinę teatro dieną, organizuojant metodinę savaitę „Teatro pievelė”. Nuo 2022 m. mokytoja organizuoja  tarptautinį virtualų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų teatro festivalį „Mažasis etiudas“. Mokytojos ugdytiniai dalyvauja įvairiuose teatro bei animacijos tarptautiniuose, respublikiniuose miesto konkursuose, festivaliuose. 2023 m. gruodžio mėn.  mokytojai suteikta neformaliojo vaikų švietimo teatro mokytojos ekspertės kvalifikacinė kategorija.

 

2024 METAI

Vasario 22 d. „Ančiukų“ grupės ugdytinė Živilė Juškaitė, lankanti teatrines veiklas, dalyvavo virtualiame Respublikiniame ikimokyklinio amžiaus ugdytinių eilėraščių deklamavimo konkurse „Tu pati gražiausia, mano Lietuva“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti.
Ugdytinę paruošė neformaliojo švietimo teatro mokytoja Ilona Nagrodskytė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Džana Matimaitienė.
Živilė Juškaitė skaitė Viliaus Baltrėno eilėraštį „Tai mano Lietuva”.

 

2023 METAI

2023-12-06 teatro klasėje pakvipo Kalėdomis. Kūrybinėse dirbtuvėlėse „ Kalėdų belaukiant“ priešmokyklinio ugdymo grupių „Bitučių” ir „Pelėdžiukų“ vaikučiai kartu su UAB „Frezijų puokštė“ augalų dizainere Audrone Tamošauskiene, iš natūralių medžiagų bei šventėms būdingų smulkmenų, kūrė kalėdinį paveikslą bei komponavo kalėdinę kompoziciją. Kūrybiniam procesui talkino Aurutė Jankauskaitė bei grupių mokytojos Rita Gomienė ir Rūta Sagaidak. Vaikučiai ne tik kūrė kalėdines grožybes, bet ir praplėtė žinių ratą: sužiojo proceso metu naudojamų augalų pavadinimus, liesdami ir uostydami pajautė jų skirtumus. Ugdytiniai stebėjosi, jog ne visos spygliuotos šakelės duria ─ kai kurių šakelių spygliukai yra maloniai švelnūs. Vaikams buvo praverta dar viena uždanga ─ į augalų dizainerio profesijos paslapčių erdvę.
Kūrybines dirbtuves organizavo teatro mokytoja Ilona Nagrodskytė.
 

 

2023-11-24 Klaipėdos lopšelyje darželyje „Inkarėlis“ įvyko ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo amžiaus vaikų teatralizuotas avangardinės tvarios mados „MAŽASIS MODELIUKAS“ renginys-konkursas.
Šiuolaikiniame pasaulyje, bene kiekvienas žmogus vis dažniau susimąsto apie gamtos saugojimą. Apie tai šneka garsūs pasaulio lyderiai, įžymybės, įvairūs verslininkai. Todėl konkurso tikslas—sudominti vaikus aplinkosaugos bei tvarumo temomis. Kuriant avangardinius kostiumus renginiui ir ieškant sprendimo kaip panaudoti antrines žaliavas, ugdyti vaikų atsakingą ir tvarų naudojimą. Pasirenkant kostiumų tematiką (idėją), skatinti mažuosius pažinti gamtą, ją saugoti. Ieškant individualaus stiliaus, kuriant bei pristatant teatralizuotą kostiumą publikai, lavinti ugdytinių estetinę vaizduotę, gebėjimą pastebėti ir vertinti grožį. Aktyvinti bendravimą ir bendradarbiavimą su grupės mokytojais, tėvais (globėjais), įtraukiant juos į bendrą kostiumų kūrimą bei dalyvavimą renginyje.
Nelengva užduotis teko konkurso komisijai – Klaipėdos lopšelio-darželio „Inkarėlis“ direktoriaus pavaduotojai Irinai Gabalienei, administratorei Laimai Steckienei ir Karalienės Luizės jaunimo centro teatro studijos „Trepsė“ neformaliojo vaikų švietimo mokytojai Rimutei Svytytei išdalinti titulus. Visi renginio dalyviai buvo pastebėti ir apdovanoti nedidelėmis dovanėlėmis bei suteiktos nominacijos.
Konkursą pradėjo „Boruželių“ grupė, kurios kolekcija „Švari gamta-gražūs vaikai“ atspindėjo vieną iš svarbiausių šių dienų aplinkos teršimo problemų, todėl laimėjo „Aktualiausios kolekcijos“ nominaciją. „Stilingiausios kolekcijos“ titulai atiteko „Pelėdžiukų“ (kolekcija „Ruda-rudens spalva“) ir „Kiškių“ (kolekcija „Raidžių suknelė“) grupių modeliukams. Tai buvo patys mažiausi ir didžiausi įstaigos ugdytinai. Dvi grupės „Voveriukai“ (kolekcija „Rudens spalvų paletė“) ir „Nykštukai“ (kolekcija „Rudenėlio pokštai“) laimėjo „Tvariausios“ kolekcijos nominaciją. Na, o „Ančiukų“ grupė su kolekcija „Kosmoso pastelė“ buvo pripažinta avangardiškiausia kolekcija ir aišku suteiktas „Avangardiškausios kolekcijos“ titulas. Kolekcija „Rudens spalvų simfonija“ (grupė „Bitutės“) visus sužavėjo savo poetiškumu, todėl ir buvo nominuota „Poetiškiausia kolekcija“. Priešmokyklinių grupių „Pelėdžiukai“ ir „Bitutės“ kolekcijų dalyviai laimėjo kūrybines dirbtuves „Belaukiant Kalėdų“ , kurias praves UAB „Frezijų puokštė“ augalų dizainerė Audronė Tamošauskienė.
Renginyje dalyvavo ir kviestiniai svečiai iš Klaipėdos lopšelių-darželių „Klevelis“ ir „Žiogelis“. Šių darželių grupės „Pabaldukai“ (kolekcija ,,Linksmas vakarėlis“) ir „Gintarėliai“ (kolekcija „Ekologija ir jūra“) laimėjo „Linksmiausios“ kolekcijos nominaciją ir buvo apdovanoti Klaipėdos jūrų muziejaus įsteigtomis mažomis dovanėlėmis.
Renginį pabaigė „Teatrališkiausios kolekcijos“ nugalėtojai „Kačiukų“ grupės vaikučiai, kurie pristatė kolekciją „Rudens istorijos“.
Renginio iniciatorės ikimokyklinio ugdymo mokytoja Renata Viržintienė ir neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė džiaugiasi įvykusiu renginiu ir dėkoja prizų įsteigėjoms Ninai Puteikienei ir Audronei Tamošauskienei, komisijai, pedagogams, mažiesiems modeliukams ir žinoma jų tėveliams. Ačiū už bendrystę.
Renginio akimirkos. 

 

2023-09-28 „Bitučių” grupės teatrinukai ir ne teatrinukai dalyvavo Klaipėdos miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybinės raiškos festivalio „Vaidinimų kraitelė“ šventėje, kuri vyko Jono kalnelio viešojoje erdvėje. Renginio dalyvių laukė žaidimai su burbulais, improvizacijos su teatro lėlėmis. Teatralizuota eisena vaikučiai keliavo aplink Jono kalnelį. Po eisenos dalyviai susėdę „amfiteatro“ centrinėje aikštelėje stebėjo Žvejų kultūros rūmų Alekso Mažono Pantomimos teatro pasirodymą  ,,Muzikinė kelionė“.

 

 

 

 

 

2023-09-25 – 2023- 09- 27 „Kačiukų“, „ Ančiukų“, „Pelėdžiukų“ grupių vaikučiai lankė  Kauno valstybinio lėlių teatro lėlių parodą, kuri vyko Klaipėdos lėlių teatre. Čia mažuosius teatro mylėtojus pasitiko beveik pusšimtis eksponatų – lėlės iš teatro įkūrimą menančių, tolimiausias užsienio šalis aplankiusių, tarptautiniuose festivaliuose dalyvavusių, žiūrovų pamiltų ir kelias kartas išauginusių spektaklių: „Stebuklingasis Aladino žibintas“, „Eglė Žalčių karalienė“ „Rojaus sodai“, „Juodoji višta arba požemio gyventojai“, „Žaliapirštis berniukas“, „Bruknelė“, „Skudurinė Onutė“, „Čipolino nuotykiai“ ir kt.
Vėliau vaikučiai tęsė savo edukacinę kelionė Klaipėdos senamiestyje – pasilabino su drakonu ir senuoju senamiesčio katinu, šnabždėjo savo norus peliukui, žaidė šachmatais, nagrinėjo senojo mieto maketą, pamojavo kaminkrėčiui, nusifotografavo prie žymiojo burlaivio „Merdianas“ ir t.t.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023-05-30 įstaigoje įvyko dar viena teatrinukų premjera. Priešmokyklinukai, lankantys teatrines veiklas, atsisveikindami su darželiu, pristatė spektaklį pagal D. Charmso pjesę „Cirkas“. Spektakliui dekoracijas kūrė neformaliojo (dailės) ugdymo mokytoja Rėda Lenkauskienė, spektaklio režisierė neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė.

 

 

 

 

 

2023 metų kovo 24–gegužės 25 dienomis Klaipėdoje vyko miesto teatro mokytojų „Kūrybinės laboratorijos – teatro pamokų mainai“. Teatro mokytojai keliavo vieni pas kitus ir vedė kolegų mokiniams savo paruoštas teatro pamokas. Į pasidalinimą gerąja patirtimi įsitraukė net 17 Klaipėdos teatro mokytojų. Buvo pravestos 23 pamokos.
Virtualių nuotraukų albumas: nuoroda
Pas mus svečiavosi Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro Edukacinio meninės raiškos būrelio vadovė, vyr. mokytoja Laima Stončiūtė-Tiškė. Pedagogė priešmokyklinio ugdymo grupės „Pelėdžiukai“ vaikams pravedė pamoką „Išdykę žodžiai-teatralizuotas žaidimas lietuvių kalboje“.

Klaipėdos lopšelio darželio „Inkarėlis“ neformaliojo (teatro) mokytoja metodininkė Ilona Nagrodskytė pravedė Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro Edukacinio meninės raiškos būrelio vaikams  veiklą „Kelionė į menamų daiktų pasaulį“.

2023-05-11 neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė  žiūrovams  pristatė Justino Marcinkevičiaus  spektaklį „Grybų karas“. Spektaklyje vaidino „Kačiukų“ ir „Ančiukų“ grupių vaikai, lankantys teatrinio ugdymo veiklas.

Balandžio 26 d. „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinis Jokūbas Vaitkus ir „Kačiukų“ grupės ugdytinės Lėja Brazdeikytė ir Justė Lenkšaitė, lankančios teatrines veiklas, dalyvavo Klaipėdos miesto ikimokyklinių ugdymo, pradinio ugdymo įstaigų ir neformaliojo ugdymo įstaigų vaikų skaitovų šventėje-konkurse „Dalelė mūsų Lietuvos“, skirtame Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100- osioms metinėms paminėti. Vaikus paruošė priešmokyklinio ugdymo mokytojos Rūta Sagaidak, Dangyra Strumylienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Renata Viržintienė ir neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė. Renginys vyko Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centre.
Ugdytiniai ir mokytojai apdovanoti padėkos raštais, dovanėlėmis. Džiaugiamės ir sveikiname ugdytinius ir mokytojus!

                                                                                                                                                                              

2023-04-20 Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Inkarėlis” vyko Respublikinis meninio skaitymo konkursas ,,100 gražiausių žodžių Klaipėdai”, skirtas Klaipėdos krašto prijungimui prie Lietuvos 100 metų jubiliejui paminėti.
Konkurso metu iš mažųjų skaitovų lūpų liejosi lietuvių poetų poezija, proza, padavimai, skambėjo dainos. Mažieji skaitovai jaudindamiesi, bet pakiliai nusiteikę skyrė gražiausius žodžius gimtajam kraštui. Kartu su vaikais kūrinius skaitė pedagogai, tėvai.   Tai suteikė skaitovų konkursui išskirtinumo.
Komisijos nariams (dokumentikos režisierė, teatro pedagogė Rasa Šimkutė, Klaipėdos lopšelio-darželio „Inkarėlis” direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Juškienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Romualda Jankovskienė) teko nelengvą užduotis iš daugybės puikiausių pasirodymų išskirti tris  ir juos paskelbti konkurso nugalėtojais:
1.Šilutės lopšelio-darželio „Žibutė“ ugdytiniai Agota Nausėdaitė ir Kristupas Dembickas, pedagogės Vitalija Stankaitienė, Gita Anukaitė (T. Lorenčienės „Šyša“, lietuvių liaudies daina „Ant marių krantelių“).
2. Klaipėdos lopšelio–darželio „Želmenėlis“ ugdytinė Gabrielė Bučytė ir jos mama Fausta Klemenkytė–Bučienė (Šeimos kūryba „…mintys apie mano miestą Klaipėdą”).
3. Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Giliukas“, ,,Gintarėlio“ skyriaus ugdytinis Vilius Pocius, pedagogė Ilona Mieliulienė  (Ilona Mieliulienė ,,Mano miestas“ ).
Konkursą organizavo: Klaipėdos lopšelio-darželio „Inkarėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Juškienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Renata Viržintienė, neformaliojo ugdymo (teatro) mokytoja Ilona Nagrodskytė.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2023-02-14  Klaipėdos lopšelyje- darželyje „Inkarėlis” teatro klasėje vyko Respublikinis meninio skaitymo I-etapo konkursas ,,100 gražiausių žodžių Klaipėdai”, skirtas Klaipėdos krašto prijungimui prie Lietuvos 100 metų jubiliejui paminėti.  Renginyje dalyvavo  grupių „Bitutės”, „Pelėdžiukai”, „Kiškiai”, „Voveriukai”, „Ančiukai, „Kačiukai” vaikai, mokytojai, tėveliai.  Esant įstaigoje užkečiamų ligų karantinui renginys vyko įvairia forma – tiesiogiai ir nuotoliniu būdu.
Nugalėtojais tapo:
1. Jokūbas Vaitkus, priešmokyklinio ugdymo mokytojos Rūta Sagaidak, Dainora Strumylienė. (Grupė „Pelėdžiukai”)
2. Lėja Brazdeikytė ir mama Laura Brazdeikienė, ikimokyklio ugdymo mokytoja Renata  Viržintienė. (Grupė „Kačiukai”)
3. Tajus Macpreikšas, ikimokyklio ugdymo mokytoja Dalia Butkienė. (Grupė „Kiškiai”)
Renginį organizavo: ikimokyklio ugdymo mokytoja Renata Viržintienė, neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė.
 

2022 METAI

Rugsėjo mėn. 29 d. priešmokyklinio ugdymo „Bitučių“ gr. teatrinukai ir ne teatrinukai dalyvavo teatralizuotoje miesto šventėje „Vaidinimų kraitelė“, skirtoje paminėti Klaipėdos miesto 770 metų jubiliejų. Renginį filmavo ir filmuką sukūrė teatro mokytoja Ilona Nagrodskytė.

 

2022-05-02–2022-06-02 Klaipėdos lopšelio-darželio „Inkarėlis“ neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė ir meninio ugdymo mokytoja Lina Žilienė organizavo tarptautinį virtualų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų teatro festivalį „MAŽASIS ETIUDAS“. 

Su pateiktais darbais galite susipažinti užėję į facebook paskyrą: https://www.facebook.com/Ma%C5%BEasis-etiudas-111683904897049/?ref=pages_you_manage

 

2022 metais, Klaipėdai minint savo 770 įkūrimo jubiliejų, balandžio 25 – gegužės 16 dienomis įvairiose miesto ugdymo įstaigose vyko „Kūrybinės laboratorijos- teatro pamokų mainai“. Klaipėdos miesto teatro mokytojai „mainėsi“ patirtimi ir vedė savo paruoštas teatro pamokas, kūrybinius užsiėmimus kitų mokyklų mokiniams, teatro studijų nariams. Į šį projektą įsitraukti pasiryžo 14 Klaipėdos teatro mokytojų. Buvo pravestos net 26 teatro pamokos ir kūrybiniai užsiėmimai. Klaipėdos lopšelis-darželis „Inkarėlis“ sulaukė svečių iš Klaipėdos lopšelio-darželio „Puriena“.  Šios įstaigos teatro mokytoja ekspertė  Dagna Volkovaitė vedė užsiėmimą ” Žaidimai ir improvizacijos su teatrinėmis lėlėmis”  Klaipėdos  lopšelio-darželio „Inkarėlis“  priešmokyklinio ugdymo grupėje „Bitutės” (mokytoja R. Jankovskienė). Na o mūsų ugdymo įstaigos teatro mokytoja Ilona Nagrodskytė  pamoką „Jos didenybė pagalvė! Vaikų judesio ir kalbos raiškos lavinimas naudojant vieną priemonę (pagalvę)” vedė lopšelyje-darželyje „Puriena“.

Pamokų akimirkas galite pamatyti virtualiame albume: https://myalbum.com/album/PxYnYn8ahdRa

2021 METAI

SVEIKINIMAS ŠVENČIŲ PROGA

2021-11-30 neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė bei ikimokyklinio ugdymo ir neformaliojo (dailės) ugdymo mokytoja Rėda Lenkauskienė sukūrė pirmąjį pažintinį vaizdo filmuką „Katinas Murklys“ iš ciklo „Mūsų mažieji draugai“.  Pažintiniai filmukai skirti 2-3 m. amžiaus vaikams.

2021-11-30 vykusioje Klaipėdos lopšelio-darželio „Inkarėlis“ respublikinėje metodinėje dienoje neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė bei ikimokyklinio ugdymo ir neformaliojo (dailės) ugdymo mokytoja Rėda Lenkauskienė  pateikė vaizdo pranešimą „Meninių erdvių transformacija, ugdant kūrybišką vaiką“.

2021-11-08 Respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinėje-praktinėje konferencijoje „Žaidimas ugdymu, ugdymas žaidimu – 3“ neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė pristatė vaizdo pranešimą „Žaidžiame teatrą-pažįstame pasaulį.“

2021-10-19 Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Inkarėlis“  neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė ir meninio ugdymo mokytoja Lina Žilienė įstaigos  pedagogams vedė praktinį seminarą „Kaip sukurti vaizdo pamoką ar ugdomąją vaizdo medžiagą“.

2021-01-11 – 2021- 12- 31  vykusiame   Respublikinio ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „ Dairomės – atrandame – nesiliaujame stebėtis: Pažįstame keturias stichijas“ dalyvavo vaikai lankantys animacijos kūrimo dirbtuves. 2021-08-26 sukurtas filmukas „Animacija-mano stichija. Kurdamas ją, pažįstu pasaulį ir išreiškiu save.“

2021-06-25  Vaikai palieka darželį ir iškeliauja į mokyklą. Sukurtas šmaikštus filmukas-etiudas „Kelionė į mokyklą“.

 

2021 m. pagal poetės R. Skučaitės eilėraščius pastatytas spektaklis „Laiškas sekmadieniui“, kuriame vaidina „Kačiukų“ ir „Ančiukų“ grupių vaikai, lankantys neformaliojo (teatro) ugdymo užsiėmimus. Su šiuo spektakliu dalyvavome Respublikinėje  XII-oje vaikų teatrų šventėje „Mėlynas lapelis – 2021“, Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūroje-šventėje „Šimtakojis“ bei Vaikų kūrybinės raiškos festivalyje „Vaidinimų kraitelė“. Taip pat šis spektaklis pradžiugino mažųjų aktorių  tėvelius, šeimos dienos proga.

Kovo 22-26 d. įstaigoje pažymint Tarptautinę teatro dieną, vyko kasmetinė metodinė savaitė „Teatro pievelė“. Ta proga buvo sukurtos kelios tinklalaidės „Teatro pievelė“. 

1laida:

2 laida:

Kaukės – tai veidai, kuriais galima užsidengti veidą. Ne tam, kad jį paslėptume, o tam, kad atvertume savo sielą (Stasys Eidrigevičius). 2021 m. kovo mėnesį Klaipėdos lopšelio-darželio neformaliojo (teatro) ugdymo mokytoja Ilona Nagrodskytė ir „Skruzdeliukų“ grupės mokytoja Rėda Lenkauskienė, grupės vaikai ir jų tėveliai dalyvavo parodoje ,,KU-KŪ IŠ PO KAUKĖS“, skirtoje Teatro dienai pažymėti. Šiuolaikinio meno erdvėse kaukė gali atgimti pačiomis įvairiausiomis formomis.

Mažųjų darželio modeliukų sveikinimas su Tarptautine moters diena „Moters paskirtis – atskleisti grožį!“

Vasario 1 d. – vasario 21 d., Klaipėdos lopšelio-darželio „Inkarėlis“ vaikai,  kuriantys animaciją, dalyvavo respublikiniame virtualiame vaikų žodinės ir meninės raiškos projekte „Greitakalbę pakartok, ką nupieši – pagalvok“.  Šio projekto tikslas – tobulinti vaikų kalbinę ir meninę raišką, panaudojant greitakalbes. Greitakalbės – tai mažos formos kūriniai, kuriuose pateikiama greitu tempu išsakoma fragmentinė mintis. Projekto metu vaikai lavino kalbos ir kalbėjimo vaizdingumą, taisyklingumą, raiškumą, domėjosi smulkiąja tautosaka, pabandė animacijos raiškos priemonėmis pavaizduoti greitakalbes ir sukūrė filmuką „Šeši šunys šokinėja šalia šalto šaltinėlio“.

2020 METAI

Kalėdinis sveikinimas

2020-10-29 Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Inkarėlis“ vyko praktinis seminaras „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų inovatyvus, patyriminis ugdymas naudojant IKT įrankius (STOP MOTION STUDIO programą), kuriant animacinius filmus.“ Seminarą organizavo Klaipėdos lopšelio-darželio „Inkarėlis“ direktorė Rima Savva ir direktorės pavaduotoja Danutė Juškienė. Seminarą vedė neformaliojo ugdymo mokytojos: dailės mokytoja Rėda Lenkauskienė ir teatro mokytoja Ilona Nagrodskytė. Seminaro dalyvės ne tik susipažino su pagrindiniais animacijos kūrimo principais naudojant STOP MOTION STUDIO programą, bet ir sukūrė savo pirmuosius animacinius filmukus.  

Klaipėdos lopšelio-darželio „Inkarėlis“ animacijos projekto „Žaidžiame animaciją“ 2020-2021 m. m. tema „Saugiai aš jaučiuosi, kai viskuo domiuosi“ jau startuoja. Padaryti pirmieji bandymai, kuriant įvairiomis technikomis.

  1. Bandymas. Plastilinas.

  1. Pervaža. Lego.

  1. „Saugiai aš jaučiuosi, kai viskuo domiuosi“. Plastilinas.

2019-2020 m. m. mūsų kuriamą spektaklį pakoregavo Covid-19 virusas. Tačiau jis mūsų „neįveikė“… Tėvelių padedami vaikai toliau mokėsi eilėraščius, filmavosi ir spektaklio įdėją transformavome į priešmokyklinukų/teatrinukų atsisveikinimo video laiškelį Klaipėdos lopšeliui-darželiui „Inkarėlis“.

Nuotolinis neformalusis teatrinis ugdymas būtų neįmanomas be Jūsų tėveliai pagalbos. Dėkojame visiems tėveliams už ištvermę mokytis ir kurti kartu…

Klaipėdos dienraštyje „Klaipėda“ 2020-05-27.

Apie mus rašo:

Tęsiant ilgalaikio projekto „Žaidžiame animaciją” idėjų įgyvendinimą, sukūrėme metodinę-prezentacinę vaizdo medžiagą apie projektą, jo svarbą ir naudą vaiko ugdymui(si).

Klaipėdos lopšelio-darželio „Inkarėlis“ animacijos projekto „Žaidžiame animaciją“, 2019-2020 m. m. viena iš numatytų temų – pagal poetės Ramutės Skučaitės eilėraščius „Laiškai sekmadieniui“ sukurti animaciniai filmukai. Įgyvendinant šią projekto idėją, vaikai sukūrė  4 animacinius filmukus, kurie dalyvavo virtualiame Tarptautiniame vaikų ir jaunimo lėlių teatro festivalyje „Šalpusnis”:

  1. Atleisk!;

  1. Devynios katės;

  1. Netikslus skelbimas;

  1. Pieštų žmogiukų vakaronė.

2019 METAI

Nuo 2019 m. įstaigoje pradedamas vykdyti ilgalaikis projektas „Žaidžiame animaciją”. Vaikai, padedami neformaliojo teatro ir dailės ugdymo mokytojų Ilonos Nagrodskytės ir Rėdos Lenkauskienės, sukūrė savo pirmąjį animacinį filmuką „Inkarėlio kelionė “.

2019 m. įstaigoje pažymint Tarptautinę teatro dieną, buvo suorganizuota metodinė savaitė „Teatro pievelė“. Tikimės, jog šis renginys taps mūsų įstaigos kasmetine tradicija.

2019 m. Klaipėdos lopšelyje-darželyje  „Inkarėlis“ buvo pastatytas spektaklis „Pelės maldos“ , pagal poetės Angela Taigo maldeles. Šis spektaklis visą pavasarį keliavo po įvairias respublikos ir Klaipėdos miesto įstaigas džiugindamas jaunuosius žiūrovus. Su šiuo spektakliu dalyvavome respublikiniame vaikų ir jaunimo teatrų festivalyje „Šimtakojis“, bei respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūrybinės raiškos festivalyje „Vaidinimų kraitelė“.