Get Adobe Flash player

Sveikatinimo veiklos

KONKURSAS “JUDRIAUSIAS DARŽELIS 2023”

Nuo 2023 m. vasario 15 dienos iki 2023 m. gegužės 10 dienos dalyvavome konkurse “Judriausias darželis 2023”.

KONKURSO TIKSLAS – Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų ir suaugusiųjų fizinio aktyvumo skatinimas, naudingų įpročių formavimas, šeimos teisingas fizinio aktyvumo nuostatų puoselėjimas.

  Viena iš užduočių buvo žygis “10000 žingsnių vieni juokai” , tai 2023-04-14 – 2023-05-05 dienomis su šių grupių (“Ančiukai”, “Kačiukai”, “Nykštukai”, “Boružėlės”, “Bitutės” ir “Pelėdžiukai”) vaikais bei mokytojomis žygiavome po Klaipėdos miestą, parkus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė

2023-05-18KONKURSAS “JUDRIAUSIAS DARŽELIS 2023”

“SPORTO ŠVENTĖ”

2023m. balandžio 27 dieną mūsų įstaigoje vyko sporto šventė, kurios metu buvo paminėti du konkursai t.y. “Judriausias darželis 2023” ir “Lietuvos mažųjų žaidynės”. Visi susirinkome vidiniame kiemelyje ir šventę pradėjome su mankšta, prasimankštinę ir apšilę sušokome šokį, kurį mums parodė mokytoja Ingrida. Visų grupių mokytojoms buvo išdalinti užduočių žemėlapiai, vaikai su mokytojomis turėjo įveikti devynias orientacines zonas tokias kaip: “Kamuoliukai ir galva”, “Virvelė man ne problema”, “Linksmieji kamuoliukai”, “Šokinėsiu kiek galėsiu”, “Taiklioji rankelė”, “Šoklieji vaikai”, “Krepšinio pasaulyje”, “Linksmasis grindinys” ir “Lipnusis lankas”. Tos dienos akimirkas įamžinome padarę plakatą “Inkarėlis mankštos ritmu”.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė

2023-05-08“SVEIKA MITYBA”

 2023 m. balandžio 13–14 d. grupių „Pelėdžiukai“, „Bitutės“, „Kiškiai“, „Voveriukai“ ugdytinius aplankė mitybos specialistė Danielė Budrytė ir Inga Gafarova iš Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro. Vaikai sužinojo daug naudingos informacijos apie mitybą, atsakinėjo į klausimus, rūšiavo vaisius ir daržoves, dėliojo mitybos piramidę, žaidė žaidimus ir atliko įvairias užduotis.

 

 

 

 

 

 

 

 

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė

2023-05-02“FUTBOLIUKAS”

2023 m. balandžio 13 dieną Klaipėdos lopšelio-darželio “Inkarėlis” vaikus aplankė profesionalus futbolo treneris su savo ugdytiniais iš FM futbolo mokyklos. Vaikams pademonstravo, kaip treniruojasi futbolininkai, kokius triukus moka išdarinėti su kamuoliu, parengė vaikams užduočių, kurias linksmai atlikome. Taip pat gavome kvietimą apsilankyti FM futbolo mokyklos stadione, kur galėsime pažaisti futbolą.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė

2023-05-02

 Konkursas „SVEIKI, SALDUMYNAI“

2023 m. balandžio 11 dieną grupės „Ančiukai“ ugdytiniai, mokytoja Goda ir visuomenės sveikatos specialistė dalyvavo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro organizuotame kūrybinių darbų konkurse „Sveiki, saldumynai“. Konkurso tikslas – skatinti vaikų suvokimą, jog saldumynai bei desertai gali būti maistingi, estetiški, skanūs bei sveikatai palankūs.

Artėjant vasarai su vaikais sugalvojome pasigaminti sveikus, šaltus desertus – gardžiuosius bananus ir jogurtinius ledus su uogomis. Buvo labai skanu 🙂

Norime pasidžiaugti, kad grupės „Ančiukai“ komanda tarp Klaipėdos miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų laimėjo II-ąją vietą! SVEIKINAME!

 

 

 

 

 

 

 

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė

2023-05-02“VALGAU KOŠES – ESU SVEIKAS IR STIPRUS”

Košių nauda jau seniai niekas neabejoja. Valgydami košes, patiekalus iš kruopų, gaunate mažiausiai 15 organizmui būtinų medžiagų: vitaminų, mineralų, aminorūgščių, angliavandenių, augalinių riebalų. Pusryčiams – košė tiek vaikams, tiek suaugusiems yra puikus energijos šaltinis, padedantis palaikyti aktyvią fizinę ir protinę veiklą. Pusryčiaujantys vaikai geriau mokosi, lėčiau pavargsta, geriau koncentruoja dėmesį, geresnė jų tiek trumpalaikė, tiek ilgalaikė atmintis. 2023 m. kovo 21 – 24 dienomis vaikams buvo pravestos pamokėlės apie košes, jų įvairovę, galėjo pačiupinėti, apžiūrėti įvairias kruopas. Pažiūrėjome pasaką “Puodelis košės” ir padarėme kūrybinius darbelius.

 

 

 

 

 

 

 

 

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė

2023-03-31“SVEIKATOS ABC”

2023 m.  kovo 09 – 17 dienomis Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Inkarėlis“ vyko interaktyvūs užsiėmimai vaikams. Jų metu, naudojome Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro „Interaktyvų kilimą“, kuris viliojo vaikus judėti, pažinti spalvas, lavinti judesių tikslumą, tyrinėti, stimuliuoja regą, lytėjimą, klausą.  Naudojant interaktyvų kilimą, mokomieji užsiėmimai vyksta aktyvių žaidimų formatu. Tai veiksnys, turintis teigiamą poveikį vaiko sveikatai ir protiniams gebėjimams.

 

 

 

 

 

 

 

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė

2023-03-20“INKARIEČIŲ KOŠĖ”

Nuo 2023 m. kovo 10 dienos iki 2023 m. gegužės 26 dienos dalyvaujame konkurse “Gamink su Sveikatiada”. Kovo mėnesio užduotis buvo pagaminti sveikus pusryčius. 2023 m. kovo 16 dieną su priešmokyklinės grupės vaikais ėjome į virtuvę gaminti pusryčius. Virėme avižinę košę su trintų uogų padažu. Išdalinus košę į grupes, mokytojos su vaikas šią košę dar pasigardino įvairiomis uogomis, vaisiais, riešutais ir turėjo puikius pusryčius.

 

 

 

 

 

 

 

 

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė

2023-03-20PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS “JOGA ZOO”

2023 m. vasario 07 – 17 dienomis vyko Jogos zoo užsiėmimai. Joga zoo – tai joga vaikams žaidimų formoje. Užsiėmimai skirti lavinti koordinaciją, kūno lankstumą bei taisyklingą kvėpavimą. Joga gali būti įtraukta į kasdieninę darželio veiklą, kaip įprastas užsiėmimas. Jogos metu vaikai gali išsiugdyti svarbių įgūdžių, dėl kurių jie bus labiau pasitikintys savo dabartiniame ir tolimesniame gyvenime. Geras dalykas, kad joga vaikams gali vykti bet kurioje erdvėje. Ypatingai vaikų darželyje, kur dažnai kyla didelis triukšmas, joga gali būti mažųjų ramybės oazė. 

 

 

 

 

 

 

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė

2023-02-24SVEIKA MITYBA

2022 m. lapkričio 30 dieną “Bitučių” grupėje vyko atvira integruota veikla ugdymasis iš patirties bendradarbiaujant su tėvais ir įstaigos darbuotojais “Sveika mityba”. Su vaikais žiūrėjome filmuką sveika mityba, žaidėme žaidimą su mitybos kamuoliu. Vaikai gamino sveikuoliškus keksiukus, o mamytės spaudė sveikuoliškas sultis.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė2022 m. rugsėjo 16 – 22 dienomis prisidėdami prie Europos judumo savaitės organizavomės žygį

į Malūno parką.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė2022 m. nuo kovo 15 dienos iki balandžio 30 dienos dalyvavome

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro

organizuojamame konkurse “Judriausias darželis”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė2022 m. balandžio 28 dieną “Bitučių” ir “Pelėdžiukų” grupės vaikai dalyvavo edukacinėje veikloje “Sveiki dantukai”,

kurią pravedė Klaipėdos kolegijos studentės.

 

 

 

 

 

 

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė2022 m. kovo 19 dieną Klaipėdos lopšelio-darželio “Inkarėlis” darbuotojams vyko “Meno terapijos” užsiėmimai.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė2022 m. balandžio mėnesį su “Pelėdžiukų” grupės vaikais lankėmės Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro sensoriniame kambaryje.

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė2022 m. kovo mėnesį dalyvavome Klaipėdos respublikiniame konkurse “Sveikos pėdutės – taisyklinga laikysena”.

Užsiėmimuose dalyvavo ikimokyklinio amžiaus vaikai (“Kačiukų”, “Boružėlių” ir “Ančiukų” grupės vaikai)

Parengė: visuomenės sveikatos specialistė Vesta Vaičekauskienė